Stylowe wykończenie kuchni

Odpowiednia aranżacja pomieszczenia kuchennego istotnie wpływa nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale także na jego funkcjonalność. Optymalne rozmieszczenie mebli kuchennych ma duże znaczenie przy przygotowywaniu posiłków – istotną rolę w tym przypadku odrywa między innymi umiejscowienie blatów na dobrej wysokości, tak aby krojenie produktów nie wymagało garbienia się. Planując wystrój kuchni warto zastanowić się także nad jej odpowiednim zabezpieczeniem przed nieczystościami.

Ochrona ścian w kuchni – listwy przyblatowe

Najlepszym rozwiązaniem w zakresie utrzymania w czystości ścian znajdujących się za szafkami jest montaż kuchennej listwy przyblatowej. Jest to produkt bardzo funkcjonalny, który nie tylko uchroni ścianę przed zalaniem, ale również ładnie wygląda. Na rynku dostępny jest szeroki zakres produktów – zarówno jeżeli chodzi o ich kształty jak i materiał z jakiego są wykonane.

Listwa przyblatowa drewniana czy aluminiowa?

To jaki rodzaj listwy się wybierze jest kwestią bardzo indywidualną. Wszystko na dobrą sprawę zależy od materiału z jakiego wykonane są meble w kuchni. Przy meblach drewnianych najlepiej sprawdzą się listwy drewniane. Z kolei listwy aluminiowe to idealny wybór przy nowoczesnych aranżacjach wnętrz.