Niezbędne szklanki do drinków

Szklanki do drinków (http://www.dedekor.pl/jadalnia/szklanki – zobacz) powinny znaleźć się w podstawowym wyposażeniu kuchni każdego amatora wyskokowych napoi. Takie szklanki sprawdzają się idealnie w chłodne dni, gdy na dworze jest dosyć zimno, ponieważ wypijając drinka, można poprawić sobie krążenie krwi, dzięki czemu od razu robi się cieplej. Po jakie jednak szklanki warto sięgnąć?

Highball, czyli szklanka do cuba libre

Osoby, które przepadają za drinkiem przygotowywanym na bazie rumu, coca-coli oraz limonki powinny zaopatrzyć się w szklankę typu highball, która odznacza się dosyć wysokim i prostym kształtem. Jeśli chodzi o pojemność takiej szklanki, to wynosi ona zwykle od 240 do 350 ml. W takiej szklance można również serwować inne drinki, które podawane są z rozcieńczonym alkoholem.

Tumbler, czyli szklanka do white russian

Szklanka do drinku white russian to naczynie w starym stylu i z pewnością znajduje się w niejednym domu. Charakterystyczną jej cechą jest to, iż ma dosyć grube dno i cylindryczny kształt, dzięki czemu można w niej podawać alkohole typu bourbon oraz whisky. Do tej szklanki można bez problemu wlewać również inne drinki, które podawane są z kostkami lodu, ponieważ jest ona na tyle wysoka, że pomieści i napój i lód.