Podczas gotowania najlepiej, aby wszystkie urządzenia i akcesoria były pod ręką. Nagle, po zakończeniu blat znika pod warstwą różnych gadżetów… Jak je sprytnie pochować, aby kuchnia lśniła czystością i wyglądała estetycznie. Poniżej kilka porad.
Zabudowane urządzenia i akcesoria kuchenne: hit czy kit?
Nowoczesne meble pozwalają na zabudowę sprzętów AGD, a także akcesoriów kuchennych. Przyrządy, jak ociekacz na sztućce można w prosty sposób schować w szufladzie wyposażonej w specjalny do tego organizer. Wszystko w ten sposób jest uporządkowane, a blat kuchenny może zdobić np. świeca, a niewystające noże czy widelce. W otwartej kuchni estetyka ma duże znaczenie, ponieważ goście z salonu obserwują całą kuchnię. Każdemu więc zależy, aby była ona uporządkowana. Zabudowa jest więc świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie estetykę i harmonię.
Ociekacz na sztućce, jako ważne akcesorium kuchenne
Także nowoczesne ociekacze na sztućce mogą być wytworzone z następujących materiałów:
- ceramiki,
- plastiku,
- stali nierdzewnej,
- drewna.
Przybierają różne formy: okrągłe, prostokątne, podłużne i inne. Występują w różnych rozmiarach. Mogą być wzbogacone w kosz. Ciekawym rozwiązaniem są ruchome przekładki lub ruchome kołki. Dzięki nim można zmienić rozmiar wewnątrz organizera.
Produkowane są z wielu warstw, dzięki czemu można posegregować sztućce. Na dole posiadają podstawkę, w której zbiera się woda. Nadmiar można w łatwy sposób wylać. Świetnie nadają się do zmywania pod kranem, a także w zmywarce. Wiele ociekaczy można postawić na blacie – pod warunkiem, że będą one pasować do całego wystroju kuchni.