najlepszy nóż do zastosowania w każdej kuchni

Czemu noże Fiskars są tak przydatne?

W każdej kuchni nie może zabraknąć zestawu noży, które będą w stanie poradzić sobie z różnego rodzaju zadaniami. Najlepiej zdecydować się na narzędzia kuchenne znanej i zaufanej marki, które będą dzięki temu niezawodne.

Noże Fiskars

Ich wielką zaletą jest to, że w wybranym zestawie znaleźć można kilka różnorodnych noży. Pierwszymi z nich są te do warzyw i owoców. Mają one krótkie ostrza. Najkrótsze z nich świetnie posłuży do oskrobywania warzyw ze skórki. Kiedy zaś chce się obierać owoce i warzywa, które są okrągłe (jabłka lub ziemniaki), najlepszy będzie nóż z zagiętym ostrzem, który zwiększa precyzję działań. Natomiast wszystkie produkty, które mają śliską skórkę (na przykład pomidory) warto obierać ostrzem z ząbkami. Także ząbkowane, ale już znacznie dłuższe ostrze, musi mieć nóż do krojenia pieczywa – szczególnie chleba. Dzięki temu delikatnie przetnie on chrupiącą skórkę. Warto także zwrócić uwagę na to, że wśród noży Fiskars do chleba znajduje się ich poręczne uzupełnienie, to znaczy szpatułka do smarowania pieczywa masłem czy serkiem.

Profesjonalne krojenie w każdej kuchni

Niezależnie od kulinarnego zaawansowania, każda osoba, która przygotowuje posiłki potrzebuje tak zwanego noża szefa kuchni. Wśród noży fiskars znaleźć można właśnie takie. Są one wyposażone w szerokie ostrza, co sprawia, że doskonale sprawdzają się przy szatkowaniu i krojeniu: zarówno mięsa, jak i warzyw. Ich długość waha się od 12 do 20 centymetrów. Można zdecydować się również na nóż szefa kuchni typu azjatyckiego (który posiada lżejsze ostrze). Z kolei, w czasie porcjowania ryb i mięsa uwagę należy zwrócić na długość i grubość ostrzy. Muszą być one precyzyjne, by dokładnie przeciąć produkty spożywcze i nie zniszczyć ich struktury. Cięcia muszą być wykonywane przy użyciu jak najmniejszej ilości ruchów, dlatego takie noże muszą mieć ostrza mające nawet 24 centymetry.