kieliszki do drinków

W czym podawać popularne drinki?

Ilość i rodzaj drinków jest wręcz nieograniczony. Dobrzy barmani potrafią stworzyć prawdziwe cuda. Najczęściej jednak kupowane są te drinki najpopularniejsze i najbardziej znane. Warto jednak wiedzieć, że ogromne znaczenie ma to jak są dobierane kieliszki do drinków Bokono, które zamawiamy.

Jednym z najpopularniejszych drinków jest martini. Podawane powinno być ono w kieliszku, którego czasza przypomina odwrócony stożek, a nóżka jest wysoka i smukła.

Mówiąc o popularnych drinkach nie można także zapomnieć o margaricie. Ten pyszny napój alkoholowy podawany powinien być w kieliszku posiadającym szeroką czaszę i co ważne jej brzegi powinny być posypane solą.

Popularnym drinkiem, a konkretniej koktajlem jest pina colada. Ten drink podawany powinien być w szklance typu hurricane, której wygląd przypomina lampy używane podczas huraganów.

Martini, margarita oraz pina colada to najpopularniejsze drinki i najczęściej przygotowywane przez barmanów. Każdy z nich charakteryzuje się innym rodzajem kieliszków do drinków. Wszystkie te rodzaje kieliszków są także powszechnie dostępne w sklepach. Przygotowując zatem ulubiony drink w domu także można skorzystać z właściwej dla niego szklanki. Oczywiście to tylko trzy wybrane rodzaje drinków. Ich ilość jest ogromna. Wybierając swój drink warto pamiętać, że wybierane do drinków kieliszki także mają znaczenie.