kieliszki do alkoholu i drinków

Magia degustacji whisky

Każda osoba zdecydowana na zagłębienie się w tematyce whisky winna zaopatrzyć się we właściwe akcesoria do jej podawania, degustacji i konsumpcji.
Gusta Polaków mocno spolaryzowały się w stronę napojów wysokoprocentowych. Nie jest jednak tak, że jedynym trunkiem wyskokowym pozostaje wódka. Coraz większą uwagę przykuwają destylaty leżakowane. Whisky przestaje być nierozerwalnie spożywane z Colą i coraz częściej zwraca się uwagę na bogactwo aromatów i spore zróżnicowanie tychże trunków.

Jak lepiej poznać whisky?

Do tego celu potrzebne będą odpowiedniego rodzaju akcesoria. Zaliczyć do nich można między innymi specjalne kieliszki do whisky. Tego rodzaju akcesoriów na rynku jest bardzo wiele i coraz więcej użytkowników korzysta ze sposobności do profesjonalnego próbowania whisky. Odpowiedniego kieliszki tulipanowe do whisky nie są niczym wyrafinowanym. Wystarczą niewielkie gabaryty, odpowiednie poprowadzenie czaszy, aby możliwe było degustowanie różnych typów whisky: od delikatnych melasowych, aż po wyjątkowo mocno dojrzała.

Gdzie szukać szkła?

Szeroki wybór kieliszków do whisky znajduje się w internecie. Wiele polskich hut wprowadziło do swoich ofert specjalne kieliszki dedykowane do whisky. Pozwala to każdemu rozpocząć przygodę z próbowaniem whisky!