Zielona herbata – dobra nie tylko do picia

W Chinach i Japonii herbata była powszechna już od ponad tysiąca lat, a wielu twierdzi, że jest to jeden z powodów, że wiele chorób cywilizacyjnych rzadszych. Jednak co sprawia, że herbata jest tak zdrowa? Każda prawdziwa herbata pochodzi z tej samej rośliny — to uprawa, zbieranie i przetwarzanie daje nam różne smaki i kolory.

Zielona herbata pomaga oczyścić jamę ustną i zęby. To dlatego, że zielona herbata zawiera polifenole. Są to przeciwutleniacze, które zapobiegają przyklejaniu się osadów do zębów. Zmniejsza to ryzyko powstawania chorób dziąseł i powstawanie dziur w zębach. Herbata może również tłumić nieświeży oddech, ponieważ hamuje rozwój bakterii powodujących nieprzyjemny zapach. Różne herbaty zawierają także fluorek (z wody używanej podczas uprawy), który ochrania szkliwo zębów.

Zielona herbata od KrainaHerbaty.pl jest naturalnie bogata w minerały. Zgodnie z japońską medycyną jest dobra do zachowania ścisłej struktury kości i silnego szkieletu.

Niektórzy badacze twierdzą, że picie zielonej herbaty powoduje spalanie kalorii. Jednak nie wystarczy pół szklanki napoju, potrzeba pięć filiżanek dziennie. Wtedy możesz spalić od 70 do 80 kalorii. Niezależnie od tego, czy schudniesz, pijąc zieloną herbatę, jest to dobry wybór, a przede wszystkim bezkaloryczny, więc spokojnie możesz po niego sięgnąć zamiast kawy.

Zielona herbata ma naturalne działanie antybakteryjne. Jeśli masz łagodne infekcje grzybicze na stopach, możesz zrobić kąpiel stóp z dużą ilością mocnej zielonej herbaty. Jeśli nie przejdzie przez jakiś czas, dopiero wtedy skonsultuj się z lekarzem.