foremki do lodów

Jakie foremki do lodów warto wybrać?

Lody to przepyszna przekąska, która może zostać przygotowana samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Dodatkowym plusem jest to, że samodzielnie możemy zdecydować o składnikach. Domowe łakocie będą pozbawione niezdrowych konserwantów, co przekłada się na nieprzeciętny smak. Zanim jednak przystąpimy do pracy musimy zgromadzić niezbędne akcesoria. W przypadku lodów na patyku będą to oczywiście foremki.

Kształt i rozmiar

Foremki do lodów występują w wielu rozmaitych wariantach. To właśnie dzięki nim możemy stworzyć jedyny w swoim rodzaju deser, który zachwyci najbardziej wymagające osoby. Mogą one mieć klasyczną formę – takie kształty cieszą się największą popularnością. Bez trudu znajdziemy jednak foremki, które pozwolą nam stworzyć świderka, czy też innego zakręconego loda. Nie brakuje również produktów, które zapewniają nam lody o zabawnym i niespotykanym kształcie.

Jeśli chodzi o rozmiar, to wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Często można spotkać się z niewielkimi foremkami do lodów, które wykorzystywane są głównie podczas przygotowywania deserów dla dzieci. Większość produktów pozwala nam przygotować lody o standardowej wielkości, która jest zbliżona do rozmiaru gotowych łakoci dostępnych w sklepach.

Materiał

Tworzywo, z którego wykonane są foremki ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania. Przeważają tutaj produkty wykonane z plastiku. Są one dość sztywne, a zarazem trwałe. Z pewnością posłużą przez długi czas. Plusem jest również błyskawiczne czyszczenie. Za wadę można uznać to, że wyjęcie mocno zmrożonych lodów z plastikowej foremki może być problematyczne.

Silikonowe foremki do lodów są zwykle nieco droższe, jednak zapewniają wyższy poziom wygody. Jest to materiał, który cechuje się wyższą wytrzymałością. Ponadto wyciągnięcie gotowego loda nie będzie stanowić najmniejszego kłopotu.