Czarna herbata i jej właściwości.

Herbaty towarzyszą nam od wieków. Doceniamy ich aromat, smak i chwilę wytchnienia, którą nam daje delektowanie się nimi. Herbaty są bardzo różne i bardzo różny jest ich smak i właściwości. My przyjrzymy się czarnej herbacie. 

Czarna herbata pochodzi z Chin, a dokładniej z południowo – wschodniej prowincji Fujian. Jest to całkowicie sfermentowana herbata wysuszona w gorącym strumieniu powietrza. Jest wyrazista w smaku, ma intensywny kolor i aromat. 

www.public-domain-image.com (public domain image)

Czarna herbata i jej właściwości.. 
Herbata czarna (zobacz tutaj) ma dużo pozytywnych właściwości. Przede wszystkim dobrze wpływa na nasze procesy trawienne. Również na zatrucia alkoholowe i pokarmowe. 
Duża zawartość tanin wspiera układ krwionośny. Obniża ciśnienie krwi.
Niezaprzeczalnym argumentem za piciem czarnej herbaty jest jej moc pobudzania. Herbata daje nam energię. Usuwa zmęczenie i dodaje sił. 

Producenci herbat bardzo często dodają do nich aromaty, cytrusy wszystko, by tylko wzbogacić smak czarnej herbaty. To już od nas zależy, czy zdecydujemy się na klasyczną czarną herbatę, czy ulegniemy herbatom aromatyzowanym. Ważne jest by zagłębić się w czarze chwili i delektować się jej smakiem dając sobie chwilę wytchnienia w zgiełku dnia. Taka chwila na pewno doda nam energii, poprawi humor i naładuje nas pozytywnie na resztę dnia. Jest to też idealny moment by spotkać się ze znajomymi i chociaż chwilę spędzić w dobrym towarzystwie delektując się czym pysznym.