Herbata rooibos jak parzyć i gdzie kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele herbat, które warto wypróbować, szczególnie herbatę rooibos dostępną w wersji czerwonej lub zielonej.

Jak parzyć herbatę rooibos?

Herbata Rooibos dostępna na jest na www.krainaherbaty.pl w wersji czerwonej lub zielonej. Oba warianty są bardzo smaczne i warto po nie sięgać. Napary z czerwonego rooibos charakteryzują się brązowym kolorem i mają słodkawy posmak. Zapach jest z kolei owocowo-ziemisty. Z kolei herbata rooibos w wersji zielonej wyróżnia się trawiastym posmakiem. Herbatę tą należy zaparzać przez około pięć minut. Wystarczy zalać ją wodą o temperaturze 95 st. C. Na jedną filiżankę wrzątku zużywa się czubatą łyżeczkę herbaty w wersji liściastej. Jeśli ktoś zaparza herbatę rooibos w wersji liściaste, to zaleca się posłużyć w tym celu papierowym filtrem. Dlaczego? Otóż liście są bardzo drobno mielone, przez co część z nich przechodzi do sita.

rooibos gdzie kupic

Herbata rooibos gdzie kupić?

Herbata ta dostępna jest niemalże wszędzie – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Można ją dostać praktycznie w każdym supermarkecie – wystarczy udać się na dział z herbatami. Występuje ona także w wersji z dodatkami, dzięki czemu nie ma mowy o nudzie. Jeśli ktoś naprawdę lubi słodki smak tej zdrowej herbaty, to warto kupić od razu jej większą ilość. Na najkorzystniejsze ceny można wówczas liczyć w sklepach online. Do wyboru są zarówno herbata rooibos w liściach, jak i w torebkach. Druga opcja jest wygodniejsza, ale na lepszy smak i większą wartość naparu można liczyć w przypadku wersji liściastej.