Zdrowotny wpływ pestek dyni

Martwisz się, że Twoja rodzina przyjmuje zbyt mało witamin i suplementów? Nie wiesz jak zachęcić małe niejadki do czegoś spoza typowego dziecięcego menu? Sama chcesz zadbać o swój organizm? Zacznij małymi kroczkami! Czy wiesz jak w wiele mikroelementów bogate są pestki dyni? Są one istną skarbnicą witamin, dlatego warto wykorzystać ich potencjał!

Nie oszukujmy się, łuskane pestki dyni (zobacz na planteon.pl) nigdy nie staną się ulubioną przekąską twoich dzieci. Może gdyby były wróbelkami istniałaby taka szansa, ale w obecnych warunkach z pewnością o wiele bardziej wolą zajadać się słodyczami.

Jak jednak przemycić do ich diety chociaż odrobinę witamin? Z pomocą przychodzi nam niezastąpiony olej z pestek dyni! Substancja ta prócz tego, że może pochwalić się naprawdę liczną kolekcją witamin, zawdzięcza sporo swojego rozgłosu właściwościom anty pasożytniczym. Znana jest również z tego, że ma zbawienny wpływ na mężczyzn – sprzyja płodności, zapobiega wypadaniu włosów i pozwala utrzymać prawidłowy poziom testosteronu. Warto zachęcić więc do niego partnerów!

Olej z pestek dyni należy dodawać do wszelkiego rodzaju zup, sałatek, surówek, a także past. W przypadku zup warto pamiętać, aby robić to na sam koniec i go nie zagotowywać, straci on wówczas większość swoich właściwości. W ten sposób stanie się on niewidoczny i nieodczuwalny dla dzieci, które będą mogły cieszyć się jego składnikami. Dodatkowo, osiągniesz 2 cele w 1, gdyż większość witamin potrzebuje kontaktu z tłuszczem, by rozpuścić się w organizmie.
Śmiało! Eksperymentuj w kuchni i zadbaj o zdrowie swojej rodziny już dziś!