niebieski garnek żeliwny

Duszenie w żeliwie

Równomiernie nagrzewający się garnek żeliwny to prawdziwie luksusowa wygoda dla osób, które lubią spędzać w kuchni czas otoczone przez wysokiej jakości narzędzia umożliwiające im przygotowanie pysznego posiłku. Przyjemne zalety żeliwa pozwalają nie tylko na dosyć szybkie przygotowanie wartościowego dania, ale również na stosunkowo długie utrzymanie w nim ciepła.

Potrawy w żeliwie

Wysokowęglowy stop metalu z węglem to teoretycznie tylko kolejny materiał, z którego wykonywane są naczynia do kuchni – ale czy na pewno? Materiał ten się nie przebarwia, nie pochłania wilgoci ani zapachów, a jego temperatura równomiernie rozchodzi się po całej powierzchni pozwalając potrawie dusić się w równym stopniu na całej jej powierzchni w wnętrzu.

Doskonałe właściwości naczyń tego typu to nie wszystko. Garnki żeliwne z ALEDOBRE są niezwykle dekoracyjne, a poprzez swoją kolorystykę również bardzo uniwersalne. Znajdą swoje miejsce zarówno w kuchni nowoczesnej, gdzie gospodyni domowa trzyma wiele współcześnie wyglądających sprzętów, jak i w kuchni tradycyjnej i drewnianej, gdzie wiszące na hakach patelnie przywodzą na myśl pełne pyszności dzieciństwo.

Żeliwo to materiał niezwykle trwały i estetyczny, dlatego warto wszystkie swoje patelnie i garnki wymienić na właśnie takie – wiele lat upłynie, zanim trzeba je będzie wymienić na nowsze modele, ponieważ dobrze użytkowane nie niszczą się od tak – trzeba się o to nieźle postarać.