Ozdoby na tor weselny – które będą najlepsze?

Choć ślub i wesele są taką uroczystością, na której niezwykle wiele jest ważnych i bardzo ważnych elementów, to jednak jednym z najważniejszych jest z pewnością moment pojawienia się na sali tortu. Musi to być tort niezwykły i zachwycający. A z pewnością taki efekt wśród gości można wywołać poprzez zastosowanie odpowiedniego rodzaju dekoracji na tort weselny. Wśród jakich dekoracji można wybierać i które z nich będą najlepsze?

Jakie są dekoracje na tort weselny?

Rynek dekoracji używanych na tortach weselnych jest niewiele mniejszy od innych elementów dekoracyjnych całego wesela. Zdecydowanie najpopularniejsze w tym wypadku są jednak figurki stawiane na samym szczycie tortu. Zdecydowanie najczęściej przybierają one formę pięknie prezentującej się pary młodej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ten nieco sztywny styl nieco urozmaicić, np. nadając figurką nieco luźniejszą pozę, lub nawet zupełnie inny strój.
Innym rodzajem dekoracji na torcie weselnym są różnego rodzaju ozdoby wykonane z masy cukrowej. Na żadnym weselnym wypieku nie może w końcu zabraknąć cukrowej kotwicy, licznych serc, czy też nawet żagli lub łodzi z parą młodą na pokładzie.

Które z nich będą najlepsze?

Odpowiedzi na to pytanie niestety niema, ponieważ wszystko jest kwestią gustu. Mimo wszystko uznaje się za dobre rozwiązanie, jeśli na każdym torcie pojawią się przynajmniej figurki pary młodej. To, w jakiej będą one postaci i w jakim stylu wykonane, to już sprawa mniej obowiązkowa. Dzięki temu można spotykać, chociażby cukrowe pary młode w strojach batmana.