czajnik tradycyjny

Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Czajniki już od dawna nie pełnią wyłącznie funkcji użytkowej. Ich walory estetyczne mają bardzo duże znaczenie. Jaki czajnik do kuchni wybrać, elektryczny czy tradycyjny?

Czajniki tradycyjne są stalowe, emaliowane oraz żeliwne. Czajniki elektryczne są z tworzywa sztucznego, ceramiczne, ze stali nierdzewnej oraz szklane. Na co trzeba zwrócić uwagę kupując czajnik?

Pojemność
Najmniejsze czajniki mają pojemność od 0,4 l, największe mogą jednorazowo zagotować nawet 4 litry wody. Oczywiście wybór pojemności czajnika będzie uzależniony od tego, jak wiele osób liczy rodzina. Dla dwóch osób naprawdę nie jest konieczne gotowanie wody w wielkim czajniku. Warto zastanowić się nad czajnikami o najpopularniejszej pojemności, czyli tymi które mieszczą 1 – 2 litry wody.

Design
Wygląd, styl czajnika jest niezmiernie ważny. To, że jest to sprzęt użytkowy nie znaczy, że musi być nieciekawy. Czajniki tradycyjne w sklepie online mają bardzo różne i ciekawe kolory. Możemy znaleźć czajnik w grochy, który będzie świetnie wyglądał w kuchni retro. Czajnik w kwiaty to idealny element do kuchni prowansalskiej. Nowoczesny czajnik będzie świetnym elementem dekoracyjnym do kuchni minimalistycznej.

Zastanawiając się nad wyborem czajnika tradycyjnego czy elektrycznego warto wziąć pod uwagę wygląd czajnika, czas przygotowania wody oraz koszty użytkowania. Czas gotowania wody w czajniku tradycyjnym będzie dłuższy niż w elektrycznym. Na korzyść czajnika tradycyjnego przemawiają koszty użytkowania, które są niższe niż w przypadku czajnika elektrycznego.