Zdrowe naleśniki dla każdego

Smaczne naleśniki z przepisów kulinarnych to doskonała propozycja również dla tych wszystkich osób, które unikają glutenu. Aby przygotować pyszne naleśniki wbrew pozorom nie są potrzebne jajka i mleko, dlatego też po ten niesamowity deser mogą sięgnąć nawet weganie.

Jakie składniki są potrzebne?

Przepis na naleśniki bez mleka i jajek jest bardzo prosty. Wystarczy 200g kaszy gryczanej niepalonej, 2 łyżeczki oleju, szczypta soli i 150 ml wody. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby dobrze namoczyć w wodzie kaszę gryczaną. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto kaszę zostawić w zimnej wodzie na całą noc. Odlana z rana woda powinna mieć żelową konsystencję. Po dokładnym wypłukaniu kaszy należy wsypać ją bezpośrednio do blendera i wlać około 150ml świeżej wody. Kaszę należy dokładnie zmiksować, dzięki czemu powstanie jednolita masa. Wodę należy dolewać do tego momentu, aż uzyska się konsystencję zwykłego ciasta naleśnikowego. Na samym końcu dodajemy oczywiście dwie łyżeczki oleju i przystępujemy do smażenia. 

Dlaczego warto?

Kasza gryczana jak powszechnie wiadomo jest bardzo bogata w rutynę, która doskonale wzmacnia naczynia krwionośne, dlatego też warto jak najszybciej wypróbować ten niesamowity przepis na naleśniki. Kasza gryczana w swoim składzie zawiera również witaminy z grupy B i wiele soli mineralnych. Mowa tutaj przede wszystkim o magnezie, wapniu i fosforze. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą zdrowo się odżywiać i dbają o swoją figurę. Zdrowe naleśniki są bardzo pyszne, dlatego też nie będzie można od nich się oderwać.