Jaki termos obiadowy warto wybrać?

Profesjonalne termosy obiadowe cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród zagorzałych podróżników. Mechanizm działania termosów na jedzenie jest taki sam jak zwykłych termosów na płyny. Akcesoria tego typu przypadną do gustu przede wszystkim tym osobom, które nie chcą w pracy rezygnować ze swojego ulubionego posiłku.

Jaka pojemność?

Wybierając nowy termos obiadowy w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jego pojemność. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej termosy od 0,35l do nawet 2l. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą termosy o pojemności 0,5 l, które spokojnie są w stanie pomieścić standardowy obiad. Termosy o większej pojemności skierowane są dla dwóch albo kilku osób. 

Przykłady obiadowych termosów o różnej pojemności znajdziesz tutaj: https://ostry-sklep.pl/termosy-obiadowe

Jak długo posiłek będzie ciepły?

Jak wspomniano powyżej termos obiadowy działa na identycznej zasadzie jak zwykłe termosy, dlatego też zapakowany posiłek będzie ciepły na 6-10 godzin. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne termosy z zaworem spustowym do nadmiaru ciśnienia, które na bardzo długo są w stanie utrzymać ciepło. Pamiętać należy również i o tym, że im więcej zapakujemy do termosu, tym dłużej posiłek pozostanie ciepły. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie warto inwestować w termosy o pojemności 2 l, jak zabiera się niewielką ilość jedzenia. 

Dodatkowe wyposażenie

Wybierając nowy termos na jedzenie warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie. Przydać może się na przykład specjalna nakrętka, która zamienia się w talerzyk albo miseczkę. Niektóre modele posiadają nawet składaną łyżeczkę.