Jakie właściwości lecznicze ma krwiściąg lekarski?

Krwiściąg lekarski jak powszechnie wiadomo wykorzystywany jest przy wielu stanach chorobowych, dlatego też warto zapoznać się z jego leczniczymi właściwościami. Roślina wykorzystywana jest nie tylko ogólnoustrojowo, ale również miejscowo.

W czym może pomóc?

Krwiściąg lekarski znacząco wspomaga leczenie krwawień miesiączkowych i krwawień z ran. Jest to wspaniały wybór także dla tych osób, które mają problemy z żylakami i wrzodami. Roślina od wielu lat pomaga także w walce z wieloma problemami dermatologicznymi. Godne polecenia są przede wszystkim wywary, dzięki którym można raz na zawsze pozbyć się trądziku. Krwiściąg satysfakcjonujące wyniki przynosi także w leczeniu obrzęków. Na półkach sklepowych można znaleźć specjalne płukanki z korzenia krwiściągu lekarskiego, które nakłada się na włosy przy łupieżu albo łojotoku skóry.

krwisciag lekarski

Medycyna naturalna w najlepszym wydaniu

Jak wspomniano powyżej krwiściąg lekarski hamuje krwawienie. Wywary sprawdzą się nie tylko przy krwawieniach miejscowych, ale również przy krwawieniu z błon śluzowych przewodu pokarmowego. Suszone liście i suszone korzenie mogą pochwalić się właściwościami antybakteryjnymi i przeciwobrzękowymi. Roślina ta znajduje się w składzie wielu preparatów naturalnych, które stosowane są na przewód pokarmowy albo różnorodne problemy dermatologiczne. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że z krwiściągu lekarskiego przygotowuje się również specjalne nalewki lecznicze, które jeszcze kilka lat temu cieszyły się dużym zainteresowaniem.