Opłatek na komunijny tort

Komunia to niezwykle ważna okazja w życiu dziecka i jego rodziców. Nic w tym dziwnego, że bliscy pragną uczcić jakoś ten niezwykły dzień i zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Piękny tort, który zachwyci nie tylko rodzinę, ale też przede wszystkim dziecko, powinien być wyjątkowo przyozdobiony.

Personalizowane ozdoby na tort

Opłatek na tort komunijny pozwala na uzyskanie bardzo efektownego, a przy tym eleganckiego i stylowego wykończenia każdego tortu komunijnego. Producenci oferują różne ich wymiary oraz kształty (okrągłe, kwadratowe czy prostokątne), a nawet możliwość personalizowania.

Dzięki opcji wyboru własnej grafiki, można dodać wybrany przez siebie motyw związany z komunią lub nawet zdjęcie dziecka. Takie rozwiązanie z pewnością wprawi w zachwyt niejednego. Dobrym pomysłem może być również dopasowanie opłata do motywu przewodniego lub wybranej kolorystyki przyjęcia komunijnego.

Dla profesjonalistów i amatorów

Opłatek można zamówić zarówno na tort wykonywany przez profesjonalną cukiernię, jak i na ten, który planujemy wykonać samodzielnie.

Taka forma dekorowania tortu ma również jedną, zasadniczą zaletę: jest znacznie szybsza na przykład od dekoracji z mas cukrowych, a także w pełni jadalna. Dekoracje wykonane z opłatka nie są nadmiernie słodkie i bardzo łatwo się kroją na mniejsze kawałki.

Umieszczenie takiej dekoracji na torcie nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu czy umiejętności. Dzięki temu wykonanie efektownego tortu jest możliwe nawet dla laika – wystarczy dokładnie przykleić dekorację do kremu i poczekać, aż pod wpływem wilgoci wyrówna się i dopasuje do masy.