Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy kolbowy?

Profesjonalny ekspres do kawy kolbowy jest idealnym wyborem dla tych osób, które cenią sobie przede wszystkim pyszne espresso i wiele innych napojów kawowych opartych na jego bazie. Aby przygotować wyśmienite espresso nie trzeba wcale wydawać olbrzymich pieniędzy na ekspresy automatyczne, które w kuchni zajmują sporo cennego miejsca.

Na co zwrócić uwagę?

Dobry ekspres do kawy kolbowy powinien pochwalić się przede wszystkim wydajną i niezawodną pompą, która wytwarza ciśnienie co najmniej 9 bar. Kluczem do sukcesu przy przygotowaniu ulubionej kawy jest to, aby odpowiednio zmielić poszczególne ziarna kawy. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że najlepiej rozejrzeć się za ekspresami kolbowymi, które zintegrowane są z solidnym młynkiem. Każdy smakosz kawy ma nieco inne gusta, dlatego też warto mieć możliwość ustalenia stopnia mielenia.

Jakie dodatkowe funkcje mogą się przydać?

W dzisiejszych czasach każdy kolbowy ekspres do kawy wyposażony jest w przydatną funkcję parzenia wstępnego i regulację ilości kawy. Ciekawym rozwiązaniem jest także funkcja spieniania mleka oraz funkcja podgrzewania napojów, która znacząco rozszerza funkcjonalność tego niesamowitego urządzenia. Najlepsze ekspresy coraz częściej wyposażone są w funkcję gorącej wody i regulacji mocy kawy. Dokonując zakupu warto zwrócić uwagę także na gwarancję producenta, która obok pozytywnych referencji klientów jest najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania i niezawodności. Oryginalny ekspres kolbowy to jeden z tych sprzętów na którym nigdy nie warto oszczędzać.