Patelnie Tescoma – dlaczego warto je wybrać?

Zakup domowych patelni czy garnków przyprawia większość pań domu o istny ból głowy. Jak znaleźć wyposażenie kuchenne, które będzie wysokiej jakości, estetyczne i jednocześnie funkcjonalne? Jednym z najlepszych wyborów są patelnie marki Tescoma. Poniżej kilka słów o tym, dlaczego warto je wybrać.

Dostosowane do rozmaitych potrzeb

Każdy, kto gotował w swym życiu choć kilka posiłków przyzna, że nie istnieje jedna patelnia, która w pełni zaspokoi wszelkie kuchenne potrzeby. Podczas gdy sosy do kasz czy makaronów potrzebują dość głębokiego naczynia o zaokrąglonych ściankach (na przykład typu WOK) – naleśniki znacznie lepiej przygotowuje się w płaskim, szerokim naczyniu.

Dlatego też Tescoma patelnie to szeroka gama produktów (znajdziesz je w ostry-sklep), pośród których można znaleźć między innymi wyroby do duszenia czy grillowania. Możliwość wyboru aż kilku przedmiotów zamiast jednego zwiększa komfort gotowania, a przy tym może znacząco skrócić czas przygotowywania posiłku: na przykład umożliwiając użytkowanie kilku patelni jednocześnie.

Wysoka jakość wykonania

Patelnie firmy Tescoma są tworzone z najwyższej jakości produktów, które są doskonale przystosowane do pracy w trudnych warunkach – czyli po prostu w wysokiej temperaturze. Co istotne, bez względu na rodzaj powierzchni (teflon, kamień i inne) – wszystkie patelnie są bardzo wytrzymałe i doskonale znoszą nawet częste użytkowanie.

Podczas korzystania z patelni, aby nie uszkodzić ich struktury, należy jednak pamiętać o pewnych zasadach. Przede wszystkim, nie należy zalewać jej zimną wodą tuż po zakończeniu smażenia. Taka duża różnica temperatur prowadzi do stopniowego wyniszczania powierzchni patelni bez względu na jej rodzaj. Pamiętaj również, aby w miarę możliwości używać na patelni sztućców do tego przeznaczonych – na przykład plastikowych, nie metalowych. Ze względu na stopień twardości, te ostatnie mają tendencję do rysowania powierzchni i pogarszają właściwości patelni. Nie należy również korzystać z wybrzuszonego sprzętu: taka patelnia nadaje się do wymiany.