bar

Co powoduje zainteresowanie klientów w barach i pubach?

To, co buduje zainteresowanie klientów w pierwszej chwili, gdy wejdą do lokalu, to wyposażenie baru lub pubu. To, w jaki sposób prezentuje się dane miejsce, na początku może wywołać na nas ogromne wrażenie. Niestety działa to też w drugą stronę – jeśli wyposażenie pubu, do którego wejdzie klient, nie będzie najlepsze, to jest prawie pewne, że już do nas nie wróci.

Wyposażenie barów i ich konsekwencje

bar

Kiedy otwieramy swój lokal, warto zastanowić się nad tym, jakich klientów oczekujemy. Każdy chciałby mieć wysoko postawionych, eleganckich i (co przede wszystkim) bogatych ludzi sukcesu za swoich klientów. Jednak nie każdy, może sobie na taką klientelę pozwolić. Dlatego, jeśli jesteśmy mniejszym lokalem, w mniej dostępnym miejscu, nie myślmy o wyposażeniu barowym, które będzie przeznaczone dla naszego wymarzonego klienta. Zamiast tego, zderzmy się z rzeczywistością i w notesie, wypiszmy cechy osób, które będą nas odwiedzać.
Kiedy otwieramy bar mamy mniej zmartwień, niż wtedy, gdy chcemy otworzyć pub

Co jest ważne w pubie?

W przeciwieństwie do baru pub jest przeznaczony na spokojniejsze spotkania. Przez co osoby, które go odwiedzają, zazwyczaj są też poważniejsze. Powoduje to, że wyposażenie w pubie, odgrywa dużo ważniejszą rolę, niż w barze. W pubie musimy zadbać nie tylko o komfort, ale także o to, żeby klimat naszego miejsca, zapadł klientowi w pamięć. Jeśli zostaniemy pozytywnie zapamiętani, to klient wróci do nas ze swoimi znajomymi. Osoby przychodzące do pubu, nie liczą na tani alkohol i jedzenie. Jako osoby często już z pracą, liczą na miejsce, gdzie będą mogli w spokoju i dobrym klimacie, siedzieć i rozmawiać ze znajomymi o problemach dnia. Naszym celem jest zapewnić im takie miejsce, do którego będą chcieli wracać.

W barach ten problem jest o wiele mniejszy. Ludzie w barach, zazwyczaj przychodzą po prostu napić się alkoholu, a czego często są to studenci, których głównym standardem jest cena.