Jaki shaker do drinków warto wybrać?

Osoby, które chcą stworzyć idealnego drinka koniecznie muszą skupić się na tym, aby dokładnie wymieszać wszystkie składniki. W zadaniu tym pomóc może profesjonalny shaker do drinków, który wbrew pozorom przydać może się nie tylko barmanom.

Szerokie zastosowanie

Profesjonalny shaker barmański można wykorzystać nie tylko do szybkiego schłodzenia drinków, ale również do wstrząśnięcia składników. W dużej mierze to właśnie dzięki temu prostemu dodatkowi, można błyskawicznie wymieszać różne alkohole. Bez porządnego shakera bardzo trudno będzie przygotować perfekcyjnie zmrożonego i nierozwodnionego drinka. Godny polecenia jest także specjalny shaker do koktajli, dzięki któremu będzie można uzyskać bogatszy smak.

Jakie są rodzaje shakerów?

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście shakery tradycyjne, które składają się z kubka, głowicy z sitkiem i specjalnej przykrywki. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne shakery wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Wielu renomowanych producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej shakery bostońskie, które z kolei złożone są z dwóch różnych części. Mowa tuta oczywiście o szklanym i metalowym kubku. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla profesjonalnych barmanów. Pamiętać należy o tym, że bostoński shaker do drinków nie posiada charakterystycznego sitka, dlatego też przygotowany drink należy powoli przesączać poprzez odchylenie kubków. Ostatnim rozwiązaniem jest francuski shaker barmański, który jest bardzo podobny do swojej tradycyjnej wersji, ale nie posiada on sitka.

Jakie zadanie pełni sitko?

Jak wspomniano powyżej tradycyjny shaker do koktajli posiada sitko, które służy do oddzielania drinków od lodu albo owoców od głównego trunku, który jest mikserowany bezpośrednio do szklanki. Osoby, które planują zakup shakera dwuelementowego, powinny jak najszybciej rozejrzeć się za dodatkowym sitkiem. Przydać może się nie tylko porządny strainer, ale również korek.