Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

Najlepsze kubki termiczne to wyjątkowo praktyczne akcesoria, które są cenione przez wiele osób. Doskonale sprawdzają się zarówno noszone na co dzień do pracy, jak i zabierane w podróż. Oferta przedmiotów z tej kategorii jest niezwykle bogata i zróżnicowana. Ze względu na to, bez problemu można dopasować odpowiedni model do własnego zapotrzebowania. Jak wybrać kubek termiczny, który okaże się odpowiednim zakupem?

Najważniejsze właściwości kubków termicznych

Za najbardziej istotne aspekty związane z wyborem odpowiednich kubków uważa się ich pojemność i czas utrzymywania wysokiej temperatury. Jedną z bardziej cenionych cech takich przedmiotów jest fakt, że zajmują mniej miejsca i są bardziej poręczne niż termosy. Dlatego też często wykorzystywane są w codziennych sytuacjach. Zastanawiając się nad tym, jaką pojemność kubka wybrać, należy wziąć pod uwagę wygodę jego przenoszenia i to, czy zmieści się w torbie lub plecaku. Standardowe modele posiadają pojemność analogiczną do ceramicznych kubków, która wynosi ok. 250 – 350 ml. Osoby, które planują zabierać ze sobą większą ilość napoju odnajdą również kubki o pojemności 600 – 700 ml.

Szczególnie ważny jest wybór kubka, który odpowiednio długo będzie utrzymywał ciepło. Korzystnym wyborem będzie tutaj model ze stali nierdzewnej, która umożliwia zachowanie wysokiej temperatury naparu dłużej niż elementy z tworzyw sztucznych. Kubki, które mają być noszone do pracy lub na krótkie spacery mogą trzymać ciepło przez ok. 5 – 6 godzin. Standardową wartością osiąganą przez wysokiej jakości akcesoria jest 12 godzin zachowywania wysokiej temperatury. Osoby poszukujące rozwiązań na ekstremalne wycieczki, mogą zdecydować się na modele, w których napój pozostanie ciepły nawet przez półtora doby.

Co jeszcze jest ważne?

Za jedną z bardziej istotnych cech takich akcesoriów uważa się ich szczelność. Nosząc kubek w torbie lub plecaku nie można ryzykować tym, że przecieknie. Dobrym wyborem będą modele wyposażone w przycisk blokujący zamknięcie. Przemyślany wybór kubka umożliwi cieszenie się nim przez długi czas.