Maselniczka do domu? Oto jest pytanie

Porządna maselniczka to nieodzowny element. Bez niej nie da się elegancko przygotować śniadania, a masło podane w papierze to duża niezręczność oraz brak elegancji. Na rynku maselniczek są tysiące, wystarczy wybrać najlepszą do codziennego stosowania.

Pani domu wybiera maselniczkę

Solidna pani domu chętnie wybierze maselniczkę. Jest to dla niej bardzo ważne naczynie, bez którego trudno jest funkcjonować. Maselniczka chroni masło przed topieniem, zabrudzeniem, rozpływaniem się. W sprzedaży są setki naczyń: ceramiczne, szklane, metalowe i drewniane. Przeważnie nie zatrzymują zapachów i pozwalają łatwo się myć, co jest dużą zaletą takich naczyń. Mogą być małe, średnie lub duże. Dobrze jest kupić niewielką, zgrabną maselniczkę, która nie zajmuje dużo miejsca w lodówce. Kolory takich maselniczek mogą być różne: białe, kremowe, błękitne. Solidność oraz efektowny wygląd tego naczynia są bardzo ważne. Dla każdej osoby taka maselniczka jest bardzo przydatna. Maselniczka powinna mieć wymiary 18 x 2 x 16 cm, czyli nieco większa od kostki masła. Prostopadłościan, okrągła, retro, w formie muszli czy zwierzątka – takie maselniczniczki są ładne. Mogą mieć drewnianą, szklaną lub bambusową pokrywkę. Dobrze, gdy do maselniczki dołączony jest ładny nożyk do nakładania i smarowania masłem pieczywa. Nożyk nie jest jednak koniecznością, czasami nie ma go w zestawie, lecz można go dokupić do maselniczki. 

Czy warto kupić maselniczkę z plastiku lub tworzywa?

Zdecydowanie nie, są słabsze, rysują sie i nie są tak eleganckie, jak maselniczki wykonane ze szkła, ceramiki, drewna. Lepiej zainwestować więcej w ten niewielki, ale bardzo przydatny sprzęt. Porządna maselniczka jest dokładnie tym, co przyda się niejednej osobie i będzie prezentować się dobrze przez wiele lat. Najtrwalsza będzie maselniczka ze szkła hartowanego lub metalu typu stal chirurgiczna. Wybór jednak zawsze należy do konsumenta, który szuka dobrej maselniczki na swoje domowe potrzeby. Przedmiote ten jest świetnym prezentem dla mamy, cioci czy babci.