popielniczka ogrodowa

Popielniczka ogrodowa – jak wybrać?

Choć w niektórych miejscach palenie jest surowo wzbronione, nadal nie brakuje restauracji z ogródkami, w których można pójść na tzw. dymka. Nic zatem dziwnego, że w wielu lokalach można spotkać popielniczki do ogródków. Jak wybrać takie akcesoria do swojego lokalu i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Gdzie warto kupić popielniczkę ogrodową?

Popielniczka ogrodowa do gastronomii to aktualnie niezbędne wyposażenie każdego lokalu. Niektóre z nich stanowią elementy porcelanowe większych linii zastaw stołowych, pozostałe to popielniczki uniwersalne wykonane ze szkła lub ze stali nierdzewnej.

popielniczka ogrodowa

Takie akcesoria polecane są praktycznie do każdego lokalu gastronomicznego, a także do:

  • sal weselnych,
  • sal bankietowych,
  • kręgielni,
  • klubów nocnych,
  • dyskotek.

Jak wybrać popielniczkę ogrodową?

Popielniczki do ogródków powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Ważna jest zarówno sama konstrukcja popielniczki, jak i materiały, z których została wykonana, jej kształt, a także kolor. 

Do ogródka najlepiej sprawdzą się metalowe lub szklane popielniczki z pokrywą. Dzięki temu do środka z pewnością nie napada deszcz, wypłukując jednocześnie całą jej zawartość na ziemię lub na stolik. 

Metalowa lub szklana popielniczka nie zostanie także zajęta przez ogień, a gaszone na niej niedopałki nie uszkodzą powierzchni. Wybierając dany model, warto jednocześnie pamiętać o względach bardziej praktycznych. Popielniczka do ogródka z wyjmowanym wkładem zapewnia wygodne opróżnianie pojemnika, co jest szczególnie istotne w hotelowych ogrodach.