forma do babki

Jak wybrać formę na babkę?

Babki to zdecydowanie jedno z najlepiej znanych i chętnie jedzonych ciast. Potrafi je zrobić nawet średnio zaawansowany kucharz, a także nie trzeba do jej wykonywania specjalnych zaawansowanych przyrządów. Co jednak niezwykle ważne, to kwestia dobrania odpowiedniej formy. Jaka zatem foremka na babke będzie najlepsza i czym się ona powinna charakteryzować?

Jaka powinna być wielkość i kształt?

Zdecydowanie najbardziej podstawową sprawą w przypadku wybierania formy na babkę jest to, jaka ma być jej wielkość, a także to, jaki powinien być jej kształt. Jak się jednak okazuje, nie ma w tym wypadku jednej sprawdzonej formuły tego, jak tak forma do babki powinna wyglądać. Wszystko bowiem zależy od tego, jaki się ma gust i potrzeby. Jeśli więc chce się upiec dużą babkę o klasycznym kształcie, powinno się nabyć właśnie taką formę, która pozwoli upiec dany wypiek. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać model nieco mniejszy, lecz np. o niestandardowym kształcie serca.

Z jakiego materiału powinna być wykonana forma na babkę?

Kolejną niezwykle ważną sprawą w przypadku wybierania foremki na babkę jest to, z jakiego ma być ona wykonana materiału. Jak się bowiem okazuje, na rynku znaleźć można naprawdę wiele różnego rodzaju wersji i odmian. Tą zdecydowanie polecaną jest foremka wykonana ze stali nierdzewnej. Nie tylko pięknie ona wygląda, lecz także jest tania i doskonale dostępna. Podczas pieczenia pamiętać jednak trzeba, że w formie aluminiowej trzeba zastosować np. specjalny papier do pieczenia, który zapobiegnie przywieraniu ciasta do ścianek formy.