Jak dobrać garnek na mleko do własnego zapotrzebowania?

Dobór akcesoriów kuchennych powinien być uzależniony od ilości i rodzaju przyrządzanych potraw. Warto dopasowywać je też do własnego trybu życia i preferencji. Choć wybór garnka do mleka nie zawsze pochłania wiele uwagi, warto dokładnie go przemyśleć. W tej kategorii pojawiają się bowiem przedmioty, które mogą w znacznym stopniu wpłynąć na komfort użytkowników. Jak wybrać garnek do mleka zależnie od własnego zapotrzebowania?

Rodzaj i wielkość

W przypadku rondli na mleko istotny jest dobór właściwej pojemności. Należy pamiętać o tym, że ze względu na ryzyko wykipienia, w garnku zawsze powinno pozostawać wolne miejsce. Najbardziej uniwersalne i polecane egzemplarze mogą pomieścić do 1,5 litra płynów. Zwykle gotuje się w nich ok. 0,5 – 1 litra mleka. Osoby, które przyrządzają większe porcje mlecznych potraw powinny zastanowić się nad wyborem większych modeli. Jaki garnek warto wybrać? Zabiegani z pewnością docenią egzemplarze z płaszczem wodnym. Wlewając wodę pomiędzy ich ścianki chroni się zawartość garnka przed bezpośrednim kontaktem ze źródłem ciepła. Dzięki zamontowanemu gwizdkowi domownicy zostają powiadomieni o tym, że mleko jest gotowe do spożycia. Co jeszcze warto wiedzieć?

Garnki dla miłośników gotowania

Osoby, które wolą tradycyjne modele i nie mają nic przeciwko obserwowaniu, czy mleko nie wykipi, mogą zdecydować się na praktyczne rondle z podwójnym dnem. Dzięki grubszemu materiałowi na spodzie ryzyko przypalenia jest minimalne. Planując przyrządzać w garnku wiele potraw i wykorzystywać go przez lata, zaleca się postawić na model odpowiedniej jakości. Korzystnym rozwiązaniem mogą okazać się rondle ze dobrej klasy stali. Aluminiowe akcesoria zalicza się do mniej polecanych. Warto jednak wiedzieć, że tzw. egzemplarze z górnej półki również mogą okazać się dobrym pomysłem. Funkcjonalny garnek powinien być też wyposażony w dzióbek ułatwiający nalewanie. Przygotowując skomplikowane dania warto mieć pod ręką model z miarką i wbudowanym termometrem. Odpowiedni garnek dobrze spełni swoje zadanie.