Bieżniki na ławę – efektowne i praktyczne dekoracje

Na piękne wnętrze salonu czy jadalni składa się bardzo wiele elementów i nie są to tylko ustawione w nim meble i sprzęty – istotną rolę odgrywają praktyczne dekoracje, które nadają klimatu i elegancji. Tak jest również w przypadku bieżników na ławę, które można dopasować adekwatnie do okoliczności tworząc przyjemny klimat, a przy tym zyskując praktyczny dodatek.

Wąska serweta do dekoracji stołu

Bieżnik, choć rozkładany na stół lub ławę, nie jest jego nakryciem, ale jedynie dekoracją, która może pełnić także dość praktyczne funkcje. W odróżnieniu od serwety bieżniki na ławę mają podłużny kształt, dzięki czemu można dekorować nimi każdy obrus na stole w kuchni, jadalni czy ławie w salonie. Wedle uznania można położyć je zarówno w poprzek stołu, jak i wzdłuż – wszystko zależy od jego długości i szerokości, a to dopasowuje się adekwatnie do potrzeb.

Bieżniki na ławę na każdą okazję

Ich niewątpliwą zaletą jest to, że świetnie sprawdzają się jako efektowna i elegancka dekoracja na ważne uroczystości. W każdej szafie powinien znaleźć się bieżnik, który będzie pasował na Boże Narodzenie, Wielkanoc oraz inne ważne rodzinne uroczystości. Pod tym względem dostępny jest bardzo szeroki wybór zarówno jednolitych, jak i pięknie zdobionych bieżników na ławę. Można więc wybrać takie w jednym kolorze i skomponować je z innym elementami w domu, np. zasłonami czy obiciem mebli, a także zdecydować się na kolorowe, np. w kwiatowe motywy, które świetnie sprawdzą się na co dzień.

Finezyjne koronki i inne dodatki

Bieżniki na ławę to często niezwykle subtelne i finezyjne dekoracje – wszystko zależy od tego, z jakiego materiału są uszyte i jakie mają dodatki. Jedne z najbardziej efektownych to te wykonane z gipiury oraz koronki – świetnie wyglądają nawet samodzielnie położone na ławę czy stół. Ale mogą być one ozdobione również na wiele innych sposobów, dlatego zawsze można dopasować je idealnie do wnętrza swojego salonu oraz osobistych preferencji. Ponadto te wąskie serwety są także bardzo funkcjonalne – często plamoodporne skutecznie zabezpieczają blat stołu.