Przygotowanie ciekawych drinków we własnym domu nie musi być trudne

Shaker to jedno z podstawowych narzędzi używanych do przygotowywania drinków. Pozwala na stworzenie napoju o odpowiedniej konsystencji i smaku. Nie są to urządzenia drogie, dlatego są używane zarówno przez profesjonalnych barmanów, jak i hobbystów w domu. Shaker do drinków pozwoli szybko schłodzić napój, wstrząsnąć składniki oraz wymieszać z alkoholem. W inny sposób nie uda się przygotować drinku zmrożonego, który nie będzie jednocześnie zbyt rozwodniony. Dokładne mieszanie powoduje, że w napoju wyczujemy nuty smakowe, które byłyby nieobecne po zwykłym przemieszaniu drinka słomką lub łyżeczką.

Różne rodzaje shakerów

Shaker do drinków jest dostępny w dwóch głównych odmianach — może być dwuczęściowy lub trzyczęściowy. Ten pierwszy składa się z części wykonanej zwykle ze stali nierdzewnej oraz grubego szkła. Jego obsługa ułatwia sitko barmańskie, które pozwala na oddzielenie zawartości od lodu, aby nie trafił wraz z płynem do szklanki. Natomiast shaker trzyczęściowy ma wbudowane sitko, dlatego jego użycie jest wygodniejsze. Tego typu urządzenia są produkowane także z grubego plastiku lub w całości ze stali nierdzewnej.

Szybkość i wygoda

Jeszcze łatwiejsza jest obsługa shakera elektrycznego. Jest on zasilany bateryjne i cechuje go duża szybkość działania przy zachowaniu precyzji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które zapraszają często gości lub chcą przygotować swoje ulubione drinki bez zbędnego wysiłku.

Shakery elektryczne mają różny wygląd i można go dostosować do stylu naszej kuchni lub salonu. Drink będzie zawsze dokładnie zmieszany i dobrze zmrożony. Wadą urządzenia jest jednak dość wysoka cena.

Shaker do drinków to ciekawy przyrząd, który może być prawdziwą atrakcją na spotkaniach towarzyskich. Zwykle widzimy go w barach i obserwujemy przygotowanie drinków przez barmana. Okazuje się, że podobny efekt możemy uzyskać w domu — stworzyć własny kącik barmański i podawać oryginalne drinki gościom.