Figa

Figa – wszystko, co musisz wiedzieć

Drzewa figowe to rodzaj drzew, które produkują owoce. Istnieje wiele rodzajów fig, ale najbardziej popularna jest figa pospolita. Figa pospolita ma cienką łodygę i liście. Owoce są okrągłe i mają pomarszczoną skórkę.

Korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia fig to:

  • Wspomaga trawienie
  • może pomóc w odchudzaniu
  • zawiera przeciwutleniacze

Drzewa figowe w szczegółach

Drzewa figowe to rodzaj drzewa, które rośnie w rejonie Morza Śródziemnego. Istnieje wiele rodzajów drzew figowych. Owoce tych drzew zjadają zarówno ludzie, jak i zwierzęta.

Owoce produkowane przez drzewo mogą być spożywane na świeżo, suszone do późniejszego wykorzystania lub przerabiane na dżemy, galaretki, syropy, sosy i ciastka.

Figi i ich korzyści zdrowotne

Figa ma wiele właściwości zdrowotnych. Są dobrym źródłem błonnika, potasu, witaminy C i manganu. Figi zawierają również przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać stany zapalne i choroby układu krążenia.

Korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania świeżych fig to:

  1. Figi mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wielu rodzajów raka;
  2. Figi mogą pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu;
  3. Figi są dobre dla serca, ponieważ są bogate w potas;
  4. Świeże figi są pełne przeciwutleniaczy, które zwalczają stany zapalne i choroby układu krążenia.

Owoce figowe, które można jeść świeże lub suszone

Owoce figowe to rodzaj owoców, które można spożywać na świeżo lub suszone. Owoce te są bogate w przeciwutleniacze i błonnik. Owoce figowe są również znane jako „figi tureckie”, ponieważ pochodzą z Turcji. Suszone figi mają inną konsystencję niż świeże figi, dzięki czemu lepiej nadają się do pieczenia i suszenia.