podkład pod tort gruby

Czy podkład pod tort jest potrzebny?

Podkłady pod tort są przydatnym elementem pomocniczym podczas przygotowywania wyrobów cukierniczych. Dzięki nim nie potrzebna jest dodatkowa taca do serwowania słodkości. Nadadzą się one wypieków każdego rodzaju – od babeczek i pierniczków, po wielkie piętrowe torty.

Grube podkłady do tortów – rodzaje

Podkłady występują w różnych rozmiarach, grubościach, a także kolorach – najpopularniejsze jednak są białe i złote. Posiadają także dużą gamę kształtów – najprostsze to koła i prostokąty, ale podkłady występują także w formach takich jak serduszka czy muszle. Najmniejsze i najcieńsze służą do małych wypieków, a grube podkłady nadają się do największych oraz najcięższych ciast. Wykonane są zazwyczaj z kartonu, który został powleczony ozdobną folią. Pozwalają one na właściwe podkreślenie walorów wizualnych wyrobów, przede wszystkim dużych ciast i piętrowych tortów. Folia, której używa się w podkładach, w żaden sposób nie jest szkodliwa dla zdrowia i życia oraz jest przystosowana do kontaktu z żywnością. Podkłady pod tort gruby (https://sklep.polmarkus.com.pl/podklady-pod-tort-grube), wykazują takie cechy jak odporność na tłuszcz i nieprzesiąkalność. Zapewniają one odpowiednią stabilność ciasta, aby bezpiecznie móc je przenieść w inne miejsce.

podkłady pod tort gruby

Kiedy stosować podkłady do tortów?

Podkłady najlepiej jest więc zastosować przy ważnych wydarzeniach takich jak np. wesele, gdzie ceremonia wniesienia tortu jest dla wielu nowożeńców ważnym wydarzeniem, czy też uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Grube podkłady pod tort nadają się do prezentacji popisowych dużych wypieków, kiedy dba się m.in. o estetyczny wygląd.